RSS
wtorek, 28 września 2010
Mały wstęp na dobry początek.

Jestem 19-letnią fanką dobrej kuchni, mody i kotów. Moim ogromnym marzeniem jest posiadanie własnej kawiarenki lub bistro. Jednak w chwili obecnej poświęcam się edukacji, która jest dal mnie równie ważna, miłość do gotowania spełniając w wolnych chwilach.

Zawsze chciałam założyć blog kulinarny. Podziwiałam osoby, które potrafiły pogodzić gotowanie i blogowanie, a w swoich zakładkach mam chyba milion ulubionych blogów- zarówno polsko, jak i angielsko, francusko oraz włoskojęzycznych. W końcu udało mi się- jak widać- samej rozpocząć blogowo- kuchenną przygodę. Mam nadzieję, że mój zapał nie okaże się słomiany.

Gotować uwielbiam właściwie dopiero od kilku lat. Jeszcze pamiętam siebie umiejącą jedynie zaparzyć herbatę i zrobić kanapkę. Wcześniej, muszę przyznać, nie zwracałam zbytnio uwagi na to, co wrzucam na talerz. W pewnym momencie jednak zmieniło się moje podejście do potraw. Chyba zaczęło się od tego, że przestałam jeść mięso (oprócz ryb)- musiałam zacząć kombinować z przepisami i modyfikować dania. Zaczęłam odżywiać się zdrowo (dobrze- w miarę zdrowo- nigdy nie odmówię sobie słodkości), a moje umiejętności polepszały się z tygodnia na tydzień. Muszę przyznać, że teraz zbieram głównie pochwały od rozpieszczanej rodzinki.

Bardzo lubię przyrządzać ciasta i inne desery, wszelakiego rodzaju ryby, potrawy kuchni włoskiej i francuskiej, ale jestem otwarta na wszelkie inne. Jeśli przepis mi się nie spodoba, modyfikuję go- to zaskakujące, jak wiele kombinacji można wymyślić samemu.

Myślę, że jak na pierwszy wpis, to by było na tyle. Mam nadzieję, że ktoś od czasu do czasu tu zerknie, ale nie zabiegam o popularność. Ważne, że realizuję coś, co daje satysfakcję:-).

00:25, wanilia-cynamon
Link Dodaj komentarz »